Různé online testy pro všechny

Odšťavňovače ovoce test spotřebitele

Ovoce i zelenina jsou nezbytnými surovinami pro kvalitní džusy. A máte-li rádi čerstvé džusy a nechcete si je vychutnávat jen v restauracích nebo kavárnách, rozhodně byste se měli zaměřit na nákup vhodného odšťavňovače. Vzhledem k tomu, že se nejedná o nijak výrazně levnou záležitost, rozhodně byste si měli nákup dobře promyslet a navíc se dobře informovat o tom, jaký produkt bude pro vás ten nejlepší. Velkou roli totiž hraje i to, jaké ovoce a zeleninu budete nejčastěji zpracovávat. Svou roli hraje i množství ovoce a zeleniny, které zpracujete v přístroji. Spotřebitelské testy by vám mohly rozhodování dokonce i usnadnit. Budete-li číst pozorně, mohli byste se snadno dozvědět i o některých výhodách nebo naopak nevýhodách onoho vybraného produktu.

V zásadě se dají odšťavňovače rozdělit do dvou základních kategorií, odšťavňovače tlakové a odstředivé. V neposlední řadě jsou na trhu k dispozici i citrusovače, s jejichž pomocí je možné zpracovávat pouze citrusové plodiny.

Je velmi důležité, abyste se předem rozhodli, jaké ovoce budete zpracovávat. Svou roli hraje i to, kolik vás je v domácnosti nebo pro kolik lidí budete připravovat čerstvé džusy. Citrusovače jsou pochopitelně podstatně levnější, ale můžete s nimi připravovat jen plody citrusové a žádné jiné. Jejich cena se pohybuje od 1 000,- Kč – 5 000,- Kč. Klasické odšťavňovače pak můžete pořídit od 5 000,- Kč.

V současné době se nejvíce doporučují odšťavňovače odstředivé, s jejichž pomocí snadno dosáhnete jemného a dobře chutnajícího čerstvého džusu. Snadno s nimi zpracujete jak měkké ovoce, tak i například tvrdou zeleninu.

Komentáře jsou uzavřeny.